RestauracjeRecenzjeAktualnościRabatyKonkursy
Szukaj restauracji w Krakowie:

IMPREZA - Najedzeni Fest! Małopolskim Smakiem

W weekend bydzie głodnymi nam nie grozi! Zapraszamy na Najedzenie Fest!


Już w najbliższy weekend (15-16.10), tam gdzie zwykle, czyli w dawnym budynku Hotelu Forum, odbędzie się kolejna, tym razem dwudniowa edycja festiwalu Najedzeni Fest!, który tym razem organizowany jest wraz z Województwem Małopolskim.

Najedzeni Fest! Małopolskim Smakiem

A oto jak samo organizatorzy zachęcają do udziału w festiwalu:

Poznajcie małopolskich producentów, którzy w swojej pracy nie zapominają o tradycji i korzystają z regionalnych produktów. Spróbujcie dań przygotowanych przez znakomitych kucharzy. Kupcie bezpośrednio od producentów świeży nabiał, wędliny i pieczywo i wypełnijcie swoje spiżarnie kapitalnymi miodami, sokami, czy przetworami. Skosztujcie powstających w naszym województwie win, piw kraftowych, czy cydrów rzemieślniczych. Nakarmią Was świetne restauracje, które pokażą małopolskie kulinarne skarby, zarówno w tradycyjnej, jak i nowej odsłonie. Program uzupełnią komentowane degustacje małopolskich trunków, pokazy kulinarne i atrakcje dla najmłodszych. A wszystko to w atmosferze święta ulicznego jedzenia w najlepszym wydaniu.

Skąd pomysł na połączenie sprzedaży małopolskich produktów z formułą niezwykle modnego w ostatnich czasach ulicznego jedzenia – streetfoodu? Taka forma rozbudza naszą ciekawość i prawie jak w domowej kuchni, nieomal możemy zajrzeć kucharzom w garnki. Dopytać co jest jak przygotowane, dowiedzieć się czegoś o gotujących, ich pomyśle, przeszłości i planach oraz wykorzystanych do przyrządzenia posiłku produktach – mówi marszałek Jacek Krupa i dodaje: - Ważne jest dla nas, by potrawy serwowane na polu były związane z Małopolską, dlatego też w podróżujących po naszym regionie food truckach można znaleźć na przykład buritto z małopolskim serem gazdowskim, czy też ceviche z pstrągiem ojcowskim. Dzięki temu mamy okazję skosztować regionalnych produktów w niezwykłym i oryginalnym wydaniu. Goście Małopolskiego Festiwalu Smaku. Zjedz na Polu mogą się przekonać, że oscypek czy fasola Piękny Jaś świetnie się komponują i ciekawie uzupełniają smaki kuchni całego świata.


Hotel Forum odwiedzać można w godzinach 12.00-19.00 (sobota, 15.10) oraz 11.00-18.00 (niedziela, 16.10), a wśród dodatkowych atrakcji należy wymienić degustacje komentowane małopolskich win, piw i cydrów, a także miasteczko foodtruckowe, możliwość zakupu regionalnych przysmaków, a także atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez stowarzyszenie SIEMACHA.

Także weekend, szczególnie jeśli będzie tak ponury, jak tydzień go poprzedzający, z pewnością warto spędzić w Hotelu Forum i Najeść się do syta małopolskim smakiem.

Podziel się ze znajomymi:
Umieść na Facebooku!Dodaj zakładkę w Google!Wykop tego newsa!Twittuj o tym!

Dołącz do nas na Facebooku:

Redakcja Portalu

Tagi: Najedzeni, Fest!, festiwal, Kraków


Wpisz komentarz:
Podpis:
E-mail (nie pokazujemy go):
Przepisz wyrazy:
Copyright © 2008 Głębia Smaku   ::  Autorzy   Partnerzy   Regulamin   O nas   Współpraca   Kontakt   Newsletter