RestauracjeRecenzjeAktualnościRabatyKonkursy
Szukaj restauracji w Krakowie:

Od Jajka Do Jabłka

ul. św. Gertrudy 7

Godziny otwarcia: wt-czw 13.00-18.00; pt-sb 13.00-21.00

Telefon: 885 886 000

Adres e-mail: kontakt@odjajkadojablka.pl

Strona www: http://odjajkadojablka.pl

  Inni ocenili na:

OD JAJKA DO JABŁKA
Ab ovo ad malum - Od początku do końca

Na początku była pasja. Do ludzi i jedzenia. Z tej pasji powstał pomysł właścicielek: "będziemy karmić tym co same lubimy, znamy i cenimy".

Gotuje Marysia - bez mikrofali, zamrażarki i frytury, za to z doświadczeniem karmienia ludzi w Montrealu. Justysia wybiera produkty - tylko na lokalnych targach. Spotykają się w kuchni - z Wami. Proponują swoje smaki, ale... czekają też na Wasze propozycje. Jest jak w domu: jeśli o czymś marzycie, dziewczyny zrobią to dla Was na życzenie. Wspierają polskie smaki, lokalne sezonowe produkty, receptury z kraju i ze świata.

W menu

W menu znajdziecie jajka od kur zielononóżek z wolnego wybiegu, kurczaki z Podlasia, czarne kaczki. W Od Jajka Do Jabłka dania podlewane są winami z małych rodzinnych winnic krajów naszych sąsiadów, do których dziewczyny proponują sery włoskie. Wszystko popijane wodą gruzińską lub szampanem francuskim...A na deser ukochane bezglutenowe brownie migdałowe. Kto nie próbował ten nie zrozumie, więc pozostaje spróbować!

ZAPRASZAMY!

"(17.03.2015) Om nom nom... Taki dźwięk często towarzyszył nam w Jajku, bo większość potraw była naprawdę świetna!. czytaj recenzje

Cenowo: umiarkowanie

Okolica: Rynek Główny

Dobra na:
Kuchnie:

Pyszne: Restauracja na uboczu to plus - spokój i brak tłumów, tym bardziej, że lokal jest niewielki. Jedzenie świeże, pyszne, świetna poczekajka, krótka i miła karta dań, elegancka prosta zastawa, czystość. Zamówiłam kurczaka w estragonie, inni jedli kaczki, penne z łososiem - wszystkim bardzo smakowało. Pani właścicielka bardzo miła, świetnie pamięta, co komu należy podać, interesuje się klientem - wielki plus! Wady? Minimalne - trochę zimno w lokalu, trzeba lepiej się ubrać :); kawy i herbaty mogłyby być ciut tańsze zimą, bo chętnie zamówiłoby się więcej niż jedną lub większą, ale nie taką drogą, nawet jeśli to Kraków, a nie małe miasto; wystrój dość ascetyczny, mało przytulny, ale na czerwonej "sofie" siedzi się wygodnie, a najwyraźniej całość spójna, bo postawiono na prostotę. Wizyta w grudniu. Zdecydowanie polecam!
2016-12-22 09:34:20


Wpisz komentarz:
Podpis:
E-mail (nie pokazujemy go):
Przepisz wyrazy:

Komentarze bez wskazania spożywanej potrawy lub potraw i ich krótkiego choć opisu, nie będą publikowane. W komentarzu winna się znaleźć także przybliżona data wizyty. Przed umieszczeniem komentarza prosimy zapoznać się z Regulaminem.

Copyright © 2008 Głębia Smaku   ::  Autorzy   Partnerzy   Regulamin   O nas   Współpraca   Kontakt   Newsletter